Prezentacja produktów, usług i narzędzi informatycznych
19-01-2015
W ramach projektu IT Academy Microsoft PWSZ Krosno Studium Nauk Matematyczno-Przyrodniczych wraz z Zakładem Informatyki PWSZ Krosno im. Stanisława Pigonia organizuje w dniu 26 stycznia 2015 roku w ramach (Dni Informatyki 26-27.01.2015) wraz z przedstawicielem firmy Microsoft Polska oraz z rzeszowską firmą SmainTech prezentację produktów firm, usług i narzędzi informatycznych. Prezentacja będzie połączona z warsztatami.
Temat prezentacji – warsztatu to: „Face Controller”, czyli użytkowanie komputera jedynie za pomocą głowy, twarzy lub głosu.
Warsztaty przeprowadzone zostaną przez Prezesa firmy SmainTech Pana Norberta Pisza
oraz przedstawiciela firmy Microsoft Polska Pana Kamila Rzeźnika Junior.NET Leader Microsoft
Temat prezentacji – warsztatu to: „Zróbmy sobie grę. Warsztat tworzenia gier w środowisku Unity3D”.
Prezentacja wraz z warsztatami odbędzie się w terminie 26 stycznia 2015 roku (poniedziałek) – PWSZ Krosno-Turaszówka sala 101, 201 lub 08.
Prelegenci przeprowadzą kilka 45 minutowych prezentacji-warsztatów.
Norbert Pisz Finalista największego konkursu technologicznego na świecie Imagine Cup. Aktualnie prezes młodej rzeszowskiej firmy informatycznej SmainTech
Kamil Rzeźnik Junior.NET Leader Politechnika Rzeszowska
Przypomnijmy czym jest IT Academy Microsoft PWSZ Krosno
Współpraca naszej uczelni ze światowym potentatem w branży komputerowej rozpoczęła się od przystąpienia w 2009 roku do specjalnego programu nauczania, zwanego IT Academy Microsoft. Dzięki temu, nasza uczelnia uzyskała dostęp do innowacyjnego nauczania technologii informatycznych poprzez np. kursy e-learningowe dostępne na platformie edukacyjnej Microsoft. Współpraca oznacza prestiż dla uczelni, ale nie tylko, bo również dostęp do specjalistycznych materiałów szkoleniowych, a przy tym spore oszczędności.
- Prowadzący zajęcia dydaktyczne mają możliwość dokształcania się, odbycia kursów – mówi mgr Robert Rajs, koordynator IT Academy Microsoft w PWSZ Krosno.- Uczelnia otrzyma też możliwość uzyskania darmowych licencji na oprogramowanie Microsoft. Ponadto podjęcie współpracy oznacza dostęp do biblioteki multimedialnej, składającej się z setek tysięcy specjalistycznych publikacji z zakresu informatyki.
Na przystąpieniu do programu IT Academy Microsoft bezpośrednio zyskali też sami studenci. Ci najlepsi otrzymują certyfikat wydany przez tę firmę. - Taką możliwość będą mają studenci nie tylko kierunku Informatyka, ale też innych, które w programie nauczania mają przedmioty informatyczne – wyjaśnia Robert Rajs.
Certyfikaty otrzymają najlepsi studenci na podstawie zaliczenia wykonanego projektu lub egzaminu. Co da im taki dokument? - To jest certyfikat najbardziej znanej firmy, działającej w branży komputerowej na świecie – podkreśla koordynator programu.
Taki certyfikat z pewnością w tym pomoże. – Będąc koordynatorem biura karier CAZiPS PWSZ Krosno rozmawiałem i czynię to także teraz z pracodawcami i wiem, że samo ukończenie uczelni nie daje zatrudnienia. Oprócz podania i CV potrzebne jest jeszcze coś więcej czego oczekuje dziś rynek pracy.
Ten certyfikat to jest właśnie “to coś więcej”, to jest znaczący dokument, bo potwierdza umiejętności studenta - mówi.
Na takie certyfikaty mogą liczyć najlepsi studenci PWSZ
Współpraca z Microsoft daje też uczelni możliwość uczestnictwa w Imagine Cup. To największy konkurs technologiczny dla studentów na świecie.
IT Academy Microsoft działa już w wielu ośrodkach akademickich w Polsce. Na Podkarpaciu, po rzeszowskich uczelniach, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie jest kolejną, która przystąpiła do tej współpracy (jedyną wśród PWSZ-ów w południowo-wschodniej Polsce).
Zapraszamy studentów na prezentację oraz warsztaty.