start



Najczęściej oglądane

Newsy

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.

Artykuły

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.

Aktualności

Krótki wywiad z przedstawicielami gości z RGGU Domodiedowo w Rosji

15-05-2010

Wywiad Anny Baciak (II rok Języka i Kultury Rosji PWSZ w Krośnie) ze studentami z Filii RGGU Domodiedowo pod Moskwą, którzy gościli na krośnieńskich Juwenaliach.

 

 

Rozmowa z rosyjskimi gośćmi, wykładowcami i studentami Filii Rosyjskiego Humanistycznego Uniwersytetu Państwowego, uczestnikami Festiwalu Młodzieży w Krośnie, przeprowadzona przez Annę Baciak, studentkę II roku Języka i Kultury Rosji PWSZ w Krośnie na dziedzińcu uczelni 14 maja 2010 roku.

 Anna: Na początku naszej rozmowy powiedzcie proszę, kim jesteście, skąd przyjechaliście i czym się zajmujecie?

Aleksandr: Reprezentujemy filię Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego w mieście Domodiedowo. Przyjechaliśmy na ten festiwal po raz pierwszy i jest nam bardzo miło że możemy w nim uczestniczyć. Przyjechaliśmy tutaj z dużą delegacją, jej członkami są studenci naszej uczelni I, II, IV i III roku. Przyjechali także wykładowcy, jest też dyrektor naszej filii. Uczelnia znajduje się w mieście Domodiedowo, ma bogate tradycje  i został założony 10 lat temu, w tym roku będziemy mieć jubileusz. Korzystając z okazji chciałbym zaprosić Was na nasze święto. Profil naszej uczelni to przede wszystkim nauki humanistyczne. Przygotowujemy specjalistów w dziedzinach:  Zarządzanie przedsiębiorstwem, Finanse i kredyty, Prawo, Turystyka.

Anna: Jak się Wam podoba Krosno?

Aleksandr: Wie Pani, mnie osobiście Krosno zaskoczyło swego rodzaju oryginalnością, ponieważ byłem już w wielu miastach Europy; we Włoszech, Francji i Niemczech i Krosno nie jest podobne do żadnego z tamtejszych miast w swoim stylu architektonicznym i w stylu życia mieszkańców. Cała ta oryginalność, bogactwo architektoniczne, wywarły na mnie wrażenie i bardzo nam się podoba jak nas tutaj przyjmują. Wielkie podziękowania dla komitetu organizacyjnego za wspaniałą uroczystość, za wszelką pomoc i wsparcie w tych momentach i problemach, w których potrzebujemy pomocy zawsze nam pomagają, dziękujemy.

Anna: Kiedy zobaczyliśmy rosyjskie i ukraińskie tańce i pieśni byliśmy zachwyceni. Powiedzcie proszę jak długo trzeba pracować, żeby Wasze koncerty były na takim wysokim poziomie jak zobaczyliśmy to wczoraj?

Oksana: Jestem kierownikiem wokalno-choreograficznego zespołu Fusion, mówiąc ściślej który oglądaliście w ciągu ostatnich dwóch dni na parkiecie, yy,  koncertowych scenach. Mamy bardzo duży zespół, ale niestety tym razem przyjechaliśmy małą drużyną, ponieważ pierwszy raz przyjechaliśmy do Polski, że tak powiem jest to nasz pierwszy próbny występ tutaj. W naszym repertuarze mamy bardzo dużo pięknych, skocznych numerów, ale niestety przywieźliśmy tylko część z nich. Mamy jednak nadzieje, że to nie koniec naszej współpracy i my obowiązkowo w najbliższej przyszłości przywieziemy większą ilość różnych, pięknych, skocznych numerów.

Anna: To wspaniale. Jakie są wasze artystyczne plany na przyszłość?

Oksana: Tak, wie pani nasi studenci występują w różnych miastach, występują w różnych festiwalach w Moskwie i rejonie moskiewskim. Już dwa lata z rzędu jesteśmy laureatami niemiecko-rosyjskiego festiwalu "Nowy Wiatr" który co roku odbywa się w Niemczech w Berlinie i w tym roku zaraz po powrocie do Rosji już za 7 dni lecimy na występy na festiwal w Berlinie.

Anna: To znakomicie. Życzę Wam sukcesów. Dziękuję Wam za rozmowę, mam nadzieję, że współpraca będzie się szybko rozwijać.

Aleksandr: Dziękuję Pani.

Oksana: Dziękuję.

Aleksandr: Dziękujemy Krosnu, dziękujemy Polsce za zaproszenie. Jest nam bardzo miło być tutaj w piękną pogodę, w maju, i bardzo miło jest uczestniczyć w jednoczeniu się kultur, narodów ponieważ znajdują się tu przedstawiciele Ukrainy, Turcji, Węgier i miło nam jest być w zjednoczeniu, w zjednoczonym młodzieżowym forum nowych idei, nowej wiedzy, twórczości i kultury.

Lila:  Dziękujemy za ciepłe przyjęcie. Dziękujemy za gościnność.

Aleksandr, Oksana, Lila: Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy. Do widzenia.

Transkrypcję wywiadu zrealizowali studenci III roku JiKR w ramach zajęć "Praca tłumacza".    
Z Aleksandrem Bieliakowem, Oksaną Charłamową i Lilą Ajamaletdinową rozmawiała Anna Baciak.

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito