Natomiast studenci, którzy ukończyli pedagogikę społeczno-opiekuńczą z terapią pedagogiczną znajdują zatrudnienie w placówkach pracujących z rodziną i dzieckiem, człowiekiem niepełnosprawnym, chorym.
Nasza absolwentka Urszula Marchewka - studiowała EWWP, prowadzi 4 zespoły estradowe o różnym stopniu zaawansowania. Pracuje w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie oraz w Niepublicznym Przedszkolu „Stokrotka” w Krośnie, gdzie prowadzi zespoły taneczne (Kometa 1, Kometa 2, Stokroteczki grupa młodsza - 3 i 4-latki i Stokroteczki grupa starsza – 5-latki, Apskiki grupa dzieci z klas I-IV szkoły podstawowej). Uczestniczy w projekcie utworzenia punktu przedszkolnego w Mszanie, gdzie w okresie maj-czerwiec prowadziła zajęcia z zakresu wychowania przedszkolnego.
Urszula Marchewka tak mówi o studiowaniu w PWSZ im S. Pigonia w Krośnie: „…Studia na EWWP pozwoliły mi dopracować mój warsztat nauczyciela-animatora, poznać metody i techniki pracy, które umożliwiają mi kontynuację obecnej działalności w pracy z dziećmi i młodzieżą wiejską oraz poszukiwanie nowych form pracy. Motywacja ze strony prowadzących i ciągła wiara w moje możliwości pozwoliła mi ukończyć uczelnię z bardzo dobrymi wynikami. Pomoc ze strony promotora dr Łucji Reczek-Zymróz i wybór tematu pracy, którą mogłam pisać, poszerzył moją wiedzę odnośnie prowadzania i wpływu zajęć tanecznych na rozwój dzieci w wieku przedszkolnym. Ważną częścią mojego życia stały się również osoby z kierunku, z którymi w toku studiów zacieśniłam więzi przyjacielskie oraz wspólnie kreowałam przedstawienia dla dzieci, warsztaty czy też imprezy okolicznościowe”.
Pani Marta Anioł tegoroczna absolwentka pedagogiki społeczno-opiekuńczej z terapią pedagogiczną od lat zaangażowana jest w wolontariat na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie i fizycznie. Przebywanie z osobami o wielorakich ograniczeniach skłoniło ją do napisania pracy licencjackiej poświeconej społecznemu funkcjonowaniu seniorów, którzy także doświadczają licznych trudności. M. Anioł podkreśla znaczenie uczenia się przez wolontariat, nabywania doświadczeń zawodowych, uczenia się pracy i współpracy od bardziej doświadczonych pracowników na uczelni i w środowisku. Podjęte przez naszą absolwentkę działania w czasie studiów zaowocowały zatrudnieniem w placówce pracującej z osobami niepełnosprawnymi.
Pani Dominika Serwa o studiach na specjalności edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym mówi tak: „Obecnie wyjeżdżam do pracy jako opiekun kolonijny z Sanatorium Stomil-Rymanów. Studiowanie w PWSZ na kierunku pedagogicznym pozwoliło mi nabyć potrzebne umiejętności w zakresie pracy z dziećmi, nauczyłam się jak odpowiednio zorganizować im czas, aby mogły jednocześnie czerpać radość z zabawy i nauki. Zdobyłam kwalifikacje nauczycielskie, dzięki którym mogę podjąć pracę jako wychowawca kolonijny i wykorzystać swoje umiejętności w praktyce”.
Natomiast Alicja Włosek pracuje w obszarze upowszechniania kultury, m.in. gra i śpiewa w zespole muzycznym *SWATY* i prowadzi lekcje tańca dla dzieci i dorosłych. O studiach mówi tak: „Ukończenie studiów o kierunku Pedagogika pozwala mi na rozszerzenie własnej działalności na rynku pracy o prowadzenie zajęć tanecznych dla dzieci w szkołach i ośrodkach kulturalnych, co będzie miało miejsce już od września. Dzięki połączeniu PWSZ i PPSKAKiB w Krośnie będę miała możliwość założenia własnej działalności gospodarczej dotyczącej animacji i tańca dla dzieci”.
Studia na kierunku pedagogika dają niezbędne kompetencje by odnaleźć się na rynku pracy – jak widać z wypowiedzi naszych absolwentów z dużym sukcesem.