Studia pierwszego stopnia na kierunku Międzynarodowa komunikacja językowa trwają sześć semestrów. Absolwenci uzyskają tytuł zawodowy licencjat. Studia będą prowadzone w formie stacjonarnej. Ogólny wymiar zajęć dydaktycznych na studiach stacjonarnych wynosi 1920 godzin. Liczba punktów ECTS wynosi 180. Aby zrealizować cel kształcenia i zapewnić absolwentom uzyskanie kwalifikacji określonych w sylwetce, plan studiów obejmuje:
1) Moduł treści ogólnych w liczbie 180 godzin na studiach stacjonarnych (9,37 % z całości godzin), którym przyporządkowano 12 punktów ECTS. Przedmioty ogólne to: Podstawy socjologii, Prawo (w tym autorskie), Komputerowe przetwarzanie tekstu, Wykłady tematyczne, Elementy kultury współczesnej, Wprowadzenie do studiowania, Wychowanie fizyczne.
2) Moduł treści podstawowych w liczbie 210 godzin na studiach stacjonarnych (10,94 %
z całości godzin), którym przyporządkowano 18 punktów ECTS. Przedmioty podstawowe to: Etyka z praktyką społeczną, Logika, Podstawy retoryki, techniki perswazji i wypowiedzi publicznej, Kultura i norma języka polskiego, Wiedza o mediach współczesnych – nowe media cyfrowe w praktyce zawodowej, Techniki mediacji i negocjacji, Praktyczna stylistyka i stylistyka tekstu użytkowego, Redakcja i opracowanie tekstu, Emisja głosu i kultura żywego słowa.
3) Moduł treści kierunkowych w liczbie 240 godzin na studiach stacjonarnych (12,5 % z całości godzin), którym przyporządkowano 17 punktów ECTS. Przedmioty kierunkowe to: Wstęp do komunikacji, Socjolingwistyka, Komunikacja społeczna i międzykulturowa, Języki świata, Historia i kultura współczesnej Europy, Historia i kultura obszaru językowego 1, Historia i kultura obszaru językowego 2, Twórcze myślenie w komunikacji, Komunikacja interpersonalna z treningiem asertywności.
4) Moduł kształcenia w zakresie specjalności językowej: w liczbie 900 godzin na studiach stacjonarnych (46,87 % z całości godzin), którym przyporządkowano 72 punktów ECTS. Zaproponowane przedmioty to: Praktyczna nauka J1, Praktyczna nauka J2, Kurs telekonferencyjny (J1), Kurs telekonferencyjny (J2), Język 3 (do wyboru), Seminarium dyplomowe i praca dyplomowa.
5) Moduł kształcenia w zakresie komunikacji w biznesie z tłumaczeniem: w liczbie 390 godzin na studiach stacjonarnych (20,32 % z całości godzin), którym przyporządkowano 31 punktów ECTS. Zaproponowane przedmioty to: Przedsiębiorczość i własny biznes, Podstawy zarządzania, Ekonomia z elementami gospodarki międzynarodowej, Podstawy marketingu oraz Publik Relations, Korespondencja handlowa z tłumaczeniem specjalistycznym (J1), Korespondencja handlowa z tłumaczeniem specjalistycznym (J2), Zachowania organizacyjne (język polski) - komunikacja w biznesie (J1), Komunikacja w biznesie (J2), Tłumaczenie tekstów ogólnych (J1), Tłumaczenie tekstów ogólnych (J2), Tłumaczenie ustne (J1). Notatki w tłumaczeniu ustnym, Tłumaczenie ustne (J2).
6) Moduł kształcenia w zakresie komunikacji medialnej: w liczbie 390 godzin na studiach stacjonarnych (20,32 % z całości godzin), którym przyporządkowano 31 punktów ECTS. Zaproponowane przedmioty to: Podstawy wiedzy o tekście literackim, Kultura masowa i nowe media, Praca redaktora w wydawnictwie i podstawy współczesnego edytorstwa, Podstawy dziennikarstwa i język mediów, Komputerowe przygotowanie publikacji, Gromadzenie i przetwarzanie informacji, Reklama i marketing w społeczeństwie informacyjnym, Narzędzia komunikacji społecznej, Grafika, animacja komputerowa i komunikacja wizualna, Podstawy technologii internetowych i dokumenty hipertekstowe, Język specjalistyczny J1, Język specjalistyczny J2.
7) Moduł kształcenia w zakresie komunikacji w turystyce: w liczbie 390 godzin na studiach stacjonarnych (20,32 % z całości godzin), którym przyporządkowano 31 punktów ECTS. Zaproponowane przedmioty to: Obsługa ruchu turystycznego, Ćwiczenia terenowe z obsługi ruchu turystycznego, Organizacja imprez turystycznych, Historia architektury i sztuki, Ćwiczenia terenowe z historii architektury i sztuki, Podstawy hotelarstwa, Marketing usług turystycznych, Animacja czasu wolnego w turystyce, Język specjalistyczny J1, Język specjalistyczny J2.
8) Praktyki zawodowe w ogólnym wymiarze 15 tygodni, którym przyporządkowano 30 punktów ECTS.