3 kwietnia 2017 roku w Instytucie Humanistycznym w obecności rektora PWSZ w Krośnie prof. Grzegorza Przebindy oraz prorektora do spraw studenckich doktora Dominika Wróbla odbyło się oficjalne uruchomienie pracowni dydaktyki nauczania zintegrowanego, połączone z tradycyjnym bibułkowaniem pod hasłem „Tradycja łączy pokolenia”.
Podczas specjalnie zorganizowanych warsztatów tradycyjnego rękodzieła artystycznego, dzieci z zaprzyjaźnionego Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa w Krośnie wraz z twórczyniami ludowymi, paniami Marią Przybylską, Władysławą Stapińską oraz mgr Haliną Zaforemską z Zakładu Pedagogiki, przygotowywały wiosenne i wielkanocne ozdoby z bibuły. W pracy z maluchami uczestniczyły także studentki pedagogiki ze specjalności edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym.
Walory doskonale wyposażonej w pomoce naukowe pracowni docenili zaproszeni goście - konsultant Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli pani Bożena Śliwiak, władze uczelni, a także zaproszeni na warsztaty nauczyciele oraz dzieci, które zebrane na zielonym dywanie aktywnie wzięły udział w spotkaniu.
Ta wyjątkowa pracownia powstała w odpowiedzi na współczesne wyzwania dydaktyki zintegrowanej (wychowanie przedszkolne i klasy początkowe) z przeznaczeniem dla studentów krośnieńskiej pedagogiki, a jej zadaniem jest kształtowanie prawidłowych postaw przyszłych wychowawców i nauczycieli, a także praktyczne przygotowanie ich do wykorzystania różnorodnych pomocy naukowych w ich codziennej pracy z dziećmi.
Merytoryczną opiekę nad wydarzeniem sprawowała dr Barbara Lulek, Kierownik Zakładu Pedagogiki w Instytucie Humanistycznym PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie.
Bartosz Gołąbek
zdjęcia: Eunika Polowiec