Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie realizuje projekt pozakonkursowy o charakterze koncepcyjnym pt.: Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych nr POWR.03.01.00-00-P002/15 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Cel projektu
Projekt ma na celu wypracowanie jednolitego systemu prowadzenia sześciomiesięcznych praktyk zawodowych, który, po odpowiednich regulacjach prawnych, może być wprowadzony jako rozwiązanie systemowe dla wyższych szkół zawodowych na pierwszym stopniu studiów na kierunkach o profilu praktycznym. Wypracowanie jednolitego systemu sześciomiesięcznych praktyk zawodowych możliwe jest tylko w ścisłej współpracy z pracodawcami oraz władzami regionalnymi i samorządowymi.
Wypracowanie w ramach Projektu wzorcowego systemu praktyk zawodowych we wszystkich polskich publicznych uczelniach zawodowych doprowadzi do wzmocnienia kompetencji zawodowych absolwentów tych szkół wyższych, dostosowanych do lokalnych rynków pracy w rejonach działania uczelni.
Okres realizacji
Okres realizacji projektu: od: 2016-11-17 do: 2019-01-31.
Grupa docelowa
I edycja projektu (I Nabór)
117 uczestników projektu z 10 kierunków studiów tj. Budownictwo, Energetyka, Inżynieria środowiska, Informatyka, Mechanika i Budowa Maszyn, Pedagogika, Pielęgniarstwo, Rolnictwo, Towaroznawstwo, Zarządzanie.
II edycja projektu (III Nabór)
86 uczestników projektu z 6 kierunków studiów tj. Budownictwo, Energetyka, Informatyka, Mechanika i Budowa Maszyn, Pielęgniarstwo, Zarządzanie.
Rezultaty projektu
Projekt daje możliwość ściślejszego powiązania studiów ze środowiskiem pracy. Dzięki temu studenci będą lepiej przygotowywani do wejścia na rynek pracy, uczelnie zaś poszerzą współpracę z przedsiębiorstwami nie tylko w wymiarze badawczym, ale również dydaktycznym. Tym samym pracodawcom łatwiej będzie dotrzeć do studentów z ofertami praktyk i wpływać na kształt studiów.
Wartość projektu
I edycja projektu (I Nabór)
Wartość projektu: 1 880 164,64 zł
Dofinansowanie z UE: 1 584 602,74 zł
II edycja projektu (III Nabór)
Wartość projektu: 1 551 690,00 zł
Dofinansowanie z UE: 1 307 764,31 zł