Artykuły

Sport, Turystyka, AZS

3 MEDALE JADĄ DO KROSNA - Sukcesy naszych studentów na AMWP w lekkoatletyce

21-05-2019

W dniu 17.05.2019 w Rzeszowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w lekkoatletyce. Naszą uczelnie podczas mistrzostw reprezentowała 25 osobowa reprezentacja składająca się ze studentów I i II roku Wychowania Fizycznego pod opieką Pana mgr. Andrzeja Zatorskiego.

Nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony zajmując dobre lokaty w poszczególnych konkurencjach. W kategorii kobiet niestety nie udało się zdobyć medalu, choć bardzo blisko 3 miejsca była nasza sztafeta 4x100m kobiet w składzie Popielarz Wiktoria, Wiernusz Patrycja, Solecka Sylwia, Augustyn Izabela, które ostatecznie zajęły 4 miejsce.

Dużo radości przysporzyli nam panowie. Na podium znaleźli się: Karol Małek - skok w dal z wynikiem 6.19 m uplasował się indywidualnie na 2 miejscu, Mateusz Wokurka z wynikiem 11.97s zajął 1 miejsce w biegu na 100m oraz sztafeta 4x100m w składzie Dominik Paszek, Mateusz Wokurka, Karol Małek, Kacper Czernicki 1 miejsce z wynikiem 46.56s Warto podkreślić, że panowie obronili tytuł zdobyty przed rokiem, a wynik 46.56 s to nowy rekord naszej uczelni w biegu sztafetowym. W klasyfikacji drużynowej kobiet zajęliśmy 4 miejsce, natomiast w klasyfikacji mężczyzn nasi studenci uplasowali się na 2 miejscu.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.