Konferencja łączyła zagadnienia ekonomiczne z problematyką zatrudnieniową na poziomach: lokalnym, regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Dyskusja toczyła się w gronie teoretyków i praktyków podejmowanych zagadnień, tj. przedstawicieli świata nauki m.in. z Ukrainy, Czech, Niemiec, Słowacji i Gruzji, kreatorów krajowej i regionalnej polityki rynku pracy, reprezentantów instytucji edukacyjnych, jednostek samorządu terytorialnego i podmiotów biznesowych oraz osób zainteresowanych współtworzeniem nowych rozwiązań w obszarze rynku pracy.
W ramach konferencji odbyły się następujące panele tematyczne:
niedoskonałości prawa pracy
niedoskonałości instytucji publicznych
kreowania rynku pracy przez otoczenie biznesowe
aktywności ludzi młodych na rynku pracy
zależności między regionalnym kapitałem ludzkim a migracjami
kształtowania regionalnej polityki zatrudnienia. Kształcenie zawodowe.
Naszą Uczelnię reprezentowały referaty zgłoszone przez członków Studenckiego Koła Ekonomistów, których opiekunem jest dr inż. Małgorzata Górka:
1. Tęczar Anna, Jagiełło Beata „Regionalna polityka zatrudnienia wobec bezrobocia.”
2. Krochmal Dominika, Szydło Agnieszka „Aktywność ludzi młodych na rynku pracy.”
Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, poziom naukowy i bardzo aktualny temat konferencji wzbudził wśród uczestników burzliwe dyskusje, z których wyciągnięto wiele ciekawych wniosków. Składamy podziękowania prof. UR dr hab. Bogusławowi Ślusarczykowi jako głównemu organizatorowi za profesjonalne przygotowanie konferencji i wysoki poziom merytoryczny obrad.