start

Aktualności

I Bieg Sokoła z udziałem członków SKN Agroekologów

26-04-2013

W dniu 16.04.2013r. odbył się I Bieg Sokoła im. dra Stanisława Rabiasza o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Bieg cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Na starcie stanęło 350 osób, z czego około 300 ukończyło bieg. W biegu wzięli udział pracownicy oraz studenci naszej Uczelni, w tym członkowie SKN Agroekologów, jak również pozostali indywidualni uczestnicy.
Przygotowana trasa biegu wynosiła 5km i prowadziła poprzez szlaki przełajowe dookoła Instytutu Politechnicznego i Zakładu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich w Suchodole. Aby wszyscy uczestnicy dobrze czuli się na trasie byli wspierani przez liczną rzeszę kibiców, którzy głośno dopingowali. Niestety żadnemu z członków SKN Agroekologów nie udało zająć nagradzanego miejsca, za to w kategorii 50+ na podium stanęła opiekun naszego Koła – dr Marta Pisarek. Na pocieszenie wszyscy uczestnicy biegu zostali docenieni nagrodą w postaci książki naukowej oraz skorzystali z poczęstunku zapewnionego przez organizatorów.