Studia trwają 7 semestrów i kończą się nadaniem tytułu inżyniera (studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne).
Zdobędziesz wiedzę i umiejętności z produkcji i przetwarzania żywności, doboru technologii stosowanych w produkcji żywności pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, oceny surowców żywnościowych, organizacji procesu produkcji żywności, zarządzania przedsiębiorstwami działającymi w sferze produkcji, prawa żywnościowego, systemów gwarantujących bezpieczeństwo żywności na każdym etapie produkcji.
Po ukończeniu tego kierunku będziesz przygotowany do podjęcia pracy w sektorze gospodarki, instytucjach zajmujących się produkcją, przetwórstwem, obrotem surowców i produktów żywnościowych, oceną ich jakości oraz bezpieczeństwem zdrowotnym żywności. Możesz także znaleźć zatrudnienie w małych i średnich przetwórniach. Możesz pracować w laboratoriach i instytucjach związanych z oceną jakości żywności, służbach sanitarnych i celnych, ośrodkach badawczo-rozwojowych, w firmach doradczych i audytujących w łańcuchu żywnościowym, a także w administracji rządowej i samorządowej. Będziesz bardzo dobrze przygotowany do podjęcia własnej działalności gospodarczej w zakresie produkcji i dystrybucji żywności.
Warunki i tryb rekrutacji:
Egzamin maturalny (nowa matura) – konkurs świadectw z uwzględnienie pisemnego egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych.
Egzamin dojrzałości (stara matura) – konkurs świadectw obejmujących wyniki ukończenia szkoły średniej z języka polskiego, języka obcego i biologii albo chemii albo matematyki albo geografii.
Z pominięciem postępowania rekrutacyjnego o przyjęcie na studia ubiegać się mogą laureaci i finaliści stopnia centralnego i okręgowego olimpiady biologicznej, ochrony środowiska, wiedzy ekologicznej, wiedzy i umiejętności rolniczych, wiedzy o Polsce i świecie współczesnym, wiedzy o żywieniu i żywności.
PRZEJDŹ DO ELEKTRONICZNEJ REJESTRACJI NA STUDIA