Po raz kolejny redakcja renomowanego branżowego czasopisma: „Wiadomości Turystyczne” przygotowała ranking szkół wyższych kształcących na kierunkach turystycznych w roku 2019. Jego celem, było wyłonienie najlepszych uczelni przygotowujących do pracy w turystyce.
Piąty raz z rzędu kierunek Turystyka i rekreacja, prowadzony od 18 lat w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie, znalazł się wśród najlepszych uczelni w kraju, kształcących kadry dla potrzeb turystyki.
Zajęliśmy wysokie 6 miejsce, wśród wszystkich polskich uczelni kształcących na profilu praktycznym, jednocześnie najwyższe miejsce w wśród wszystkich PWSZ-tów i po raz pierwszy 1 miejsce w Polsce wśród uczelni publicznych prowadzących kształcenie o profilu praktycznym. W opublikowanym właśnie rankingu wyprzedziliśmy tak znakomite uczelnie jak: Państwowa Szkoła Wyższa im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, Akademia Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, czy Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Za nami sklasyfikowane zostały również renomowane niepubliczne uczelnie branżowe: Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomi w Poznaniu, czy Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku.
Więcej pod linkiem: http://czytelnia.eurosys.pl/pub/magazine/27/freeEditons/245/editon/#/10
Dlaczego warto studiować kierunek Turystyka i rekreacja w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie
Proponowane w ramach kierunku specjalności studiów: Manager w Turystyce i Rekreacji, Turystyka aktywna z agroturystyką, Turystyka uzdrowiskowa, Wellness i SPA, dobrze wpisują się w oczekiwania lokalnego rynku pracy. Od nowego roku akademickiego ruszamy w Uczelni z nową specjalnością turystyczną: Zarządzanie nowoczesnym hotelarstwem. Systematycznie rosnący w kraju sektor usług turystycznych potrzebuje – i będzie w przyszłości potrzebował – specjalistów w zakresie turystyki i rekreacji. Treści programów nauczania i specjalności prowadzonych w ramach kierunku doskonale korespondują ze Strategią rozwoju społeczno-gospodarczego Polski Wschodniej, wg której „turystyka wypoczynkowa, krajoznawcza oraz uzdrowiskowa będą w najbliższym czasie stanowić jedno z podstawowych źródeł dochodu mieszkańców regionu oraz przychodów województwa uzyskiwanych z ruchu turystycznego”.
Krosno i jego okolice, jest coraz bardziej liczącym się ośrodkiem recepcji ruchu turystycznego w tej części kraju, stanowiąc turystyczne przedpole dla atrakcyjnych turystycznie obszarów Beskidu Niskiego i Bieszczadów, w tym dwóch Parków Narodowych (Magurskiego i Bieszczadzkiego). W południowej części województwa podkarpackiego, w której leży Krosno, znajduje się większość atrakcji turystycznych regionu. Stan taki sprzyja systematycznemu rozwojowi bazy turystycznej oraz stwarza coraz lepsze możliwości zatrudnienia (w tym także samozatrudnienia) w sektorze usług turystycznych.
Zapraszamy gorąco do studiowania Turystyki i Rekreacji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie!
P.Ł.