start

Studenckie Koła Naukowe

Koło Naukowe "Budowlanych"

 Prezentacja Koła Naukowego - kliknij

Koło Naukowe „Akademia Budownictwa Regionalnego”
działa od 2012 roku przy Instytucie Politechnicznym PWSZ im. St. Pigonia w Krośnie
 
Obecne Koło Naukowe Zakładu Budownictwa pod nazwą "Akademia Budownictwa Regionalnego" powstało z rozwinięcia Koła Budowlanych, jako owoc zberanych w czasie kliku lat doświadczeń ze wspólpracy z Kołami Naukowymi innych uczelni, a szczególnie zaprzyajźnionego Koła Nuakowego KOMBO Politechniki Gdańskie. Wiele pożytku przyniosła nam organizacji dwóch ogólnopolskich Konferencji Naukowych poświęconych architekturze regionalnej i jej konstrukcji. Nasze perspektywy poszerzyły znacząco wieloletnie udziały w konkursach na najmocniejszy most z papieru, oraz uczestnictwo w roznorodnych konferencjach studenckich na różnych uczelniach naszego kraju. Mamy wiele pomysłów na uprzyjemnienie naszych studiów, ale mamy też poważne doświadczenia, które zdobywamy - inwnetaryzujemy nieznane piwnice i zapomniane budynki, okrywamy zabytki przeszłości ukryte pod ziemią jak to miało miejsce w 2016 roku w na Rynku w Dukli.
W tym roku rozpoczęliśmy prace nad modelem niezwykłego domu - nowoczesnego budynku o najwyszych parametrach energooszczędności połaczonych z regionalnym stylem architektury i aspektami budownictwa typu Earth House. W planach mamy uczestnictwo w kolejnych konkursach i konferencjach, a po technicznej przerwie, powrót do organizacji wałsnych eventów naukowych w progach naszej Uczelni. W ramach integracji naszych studentów oragnizujemy nie tylko spotkania, ale równiez koła samopomocy, a jezeli uda nam się zebrać odpowiednią ilość chętnych, to będziemy organizować konkursy na najlepszego "fachowca", czyli obliczanie zadań kursowych na czas!
Do naszego koła mogą wstąpić wszyscy studenci Budownictwa, ale również osoby zainteresowan spoza naszego Zakładu... zapraszamy rónież Dydaktyków zainteresowanych podjęciem wyzwań jakich dostarcza nam nowoczesne budowncitwo! Mamy nadzieję, że interdyscyplinarne działania podjemowane przez naszych studentów wpłyną na integrację i dobra zabawę większego grona naszej uczelnianej braci! Robimy naprawdę fajne rzeczy!
 
 
 
 
Opiekun Koła Naukowego 
mgr inż. arch. Marek Gransicki doktorant Instytutu Historii Architektury Polskiej Politechniki Krakowskiej
 
 
 
 

 

zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito