start

Wydarzenia

I Interdyscyplinarny Kongres Akademickiego Ruchu Naukowego IKONA 2017

28-11-2017

Interdyscyplinarny Kongres Akademickiego Ruchu Naukowego IKONA 2017
W dniach 17-19 listopada 2017 roku grupa studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie - członków Koła Naukowego Organizacji i Zarządzania oraz Studenckiego Koła Naukowego ROTOR (Patrycja Janusz, Joanna Leń-Mamot, Antonina Menet, Monika Kobiałka i Jarosław Cebula z kierunków: Zarządzanie, Energetyka i Międzynarodowa Komunikacja Językowa) wraz z opiekunami naukowymi Kół (dr Lilianą Mierzwińską i dr Anną Słowik) wzięli udział w pierwszej edycji Kongresu „IKONA 2017”. Było to pierwsze ogólnokrajowe spotkanie liderów kół naukowych, autorów najciekawszych projektów, opiekunów naukowych i przedstawicieli uczelni. Celami Kongresu były: prezentacja najważniejszych osiągnięć ruchu naukowego z okresu 1 października 2016 roku – 30 września 2017 roku; przeprowadzenie trzech serii szkoleń (z zakresu pozyskiwania środków na realizację projektów naukowych, zarządzania projektami naukowymi i profesjonalnej prezentacji wyników działalności naukowej), nawiązanie ponaduczelnianych kontaktów na rzecz realizacji projektów interdyscyplinarnych, prezentacja założeń zmian prawa, które wpłyną na start kariery naukowej. Kongres odbył się w Warszawie w reprezentacyjnych budynkach przy stołecznym Trakcie Królewskim, m.in. w gmachu dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie i pałacu Tyszkiewiczów-Potockich (należących do Uniwersytetu Warszawskiego), pałacu Czapskich (należącym do Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie), Zamku Królewskim (w tym najważniejszej Sali Wielkiej, zwanej również Balową).Poza udziałem w warsztatach uczestnicy Kongresu mieli okazję do spotkania z dr Jarosławem Gowinem – Wicepremierem i Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który podzielił się z uczestnikami swoimi wspomnieniami z czasu studiów i działalności w kole naukowym. Wzięli oni także udział w wykładzie dr Tomasza Rożka prowadzącego program telewizyjny Sonda 2 na temat „Jak mówić o nauce? Sztuka prezentacji założeń i wyników badań naukowych" .

Organizatorzy zadbali również o integrację uczestników szkolenia, która miała miejsce w Klubie Studenckim „Hybrydy”.

W czasie kongresu uczestnicy, poza oczywistymi korzyściami merytorycznymi w postaci ukończenia certyfikowanych szkoleń i poznania dobrych praktyk w zakresie funkcjonowania kół naukowych, nawiązali wiele cennych kontaktów, które zaowocują już w najbliższym czasie udziałem w XIV Kongresie Kół Naukowych i Artystycznych Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 1-3 grudnia 2017 r.

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito