W celu ustalenia miejsc pochówków z okresu I Wojny Światowej, w dniach 22 i 29 kwietnia 2016 r. przeprowadzono pomiary georadarowe na terenie miejscowości Węglówka. Pomiary oraz interpretację wyników wykonał zespół badawczy (pracownik- dr inż. Bernadeta Rajchel i absolwenci - Monika Dąbrowiecka, Maciej Tęczar) Zakładu Inżynierii Środowiska Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Badania przeprowadzono na prośbę Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja".
Do pomiarów georadarowych zastosowano georadar Detector Duo, włoskiej firmy IDS. Współpracuje on z dwoma antenami (stąd nazwa „Duo”) o częstotliwościach 250 MHz (tzw. „głęboka”) i 700 MHz (tzw. „płytka”). Georadar ten może zlokalizować obiekty w podłożu do głębokości 6 m, co stanowiło wystarczający zakres dla prowadzonych poszukiwań.
Warunki terenowe: pomiary prowadzono na obszarze leśnym, pochyłym, podmokłym w dolnej części (przepływa strumyk).
W dniu 22.04 wykonano pomiary wstępne, którymi objęto teren ok. 500 m2. Następnie zawężono obszar poszukiwań do fragmentu, w którym zanotowano wyraźne anomalie. Dnia 29.04 przeprowadzono dodatkowe pomiary georadarowe na zaznaczonym terenie, w celu potwierdzenia występowania miejsc zmienionych antropogenicznie oraz próby wydzielenia poszczególnych, wybranych kwater pochówków.
Wnioski: Wyznaczono obszar o wymiarach ok. 30m x 4m, na którym widoczne są powtarzające się strefami charakterystyczne anomalie, nieobecne w terenie otaczającym. Podjęto także próbę wydzielenia poszczególnych kwater (ilość: 6). Jednak ze względu na morfologię terenu oraz długi upływ czasu to zadanie było utrudnione i należy do niego podejść z dystansem.