start


Najczęściej oglądane

Newsy

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.

Artykuły

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.

Koło naukowe "Granit"

Koło Naukowe „Granit” działające przy Zakładzie Inżynierii Środowiska i Górnictwa zrzesza 7 członków – studentów kierunków Inżynieria środowiska oraz Górnictwo i geologia.

 

Zarząd Koła:

 

Przewodniczący  - Maciej Moskal, e-mail: maciej.moskal96@gmail.com

Wiceprzewodniczący – Dominik Paszkaniak

Sekretarz - Tomasz Uliaszyk

Opiekun Koła – dr inż. Bernadeta Rajchel, e-mail:

 

Koło Naukowe “Granit” swoją działalność prowadzi zgodnie ze statutem Koła.

Cel działalności Koła Naukowego „Granit” to rozwój zainteresowań studentów w zakresie szeroko pojętej inżynierii środowiska, w tym zagadnienia związane z tematyką „GEO”, czyli geologia, geotechnika, geofizyka, geochemia, geoturystyka, a także problematyką ochrony środowiska. Studenci uczestniczą w konferencjach naukowych, seminariach szkoleniowych, organizują wycieczki tematyczne, prowadzą badania geotechniczne, biorą udział w życiu uczelni.

 

II Rajd Geologa "Odrzykoń 2012"

W dniu 25.05.2012 r. uczestnicy koła naukowego zorganizowali rajd „Odrzykoń”. Spotkaliśmy się w Krośnie, skąd o 8:50 wyjechaliśmy do Odrzykonia, pod ruiny Zamku „Kamieniec”. Stamtąd wyruszyliśmy turystyczno-dydaktycznym szlakiem w stronę „Prządek”. Po drodze podziwialiśmy wspaniałą, nie skrzywdzoną ludzkim palcem naturę. W końcu dotarliśmy do celu. Widok zapierający dech w piersiach. Trzy olbrzymie skały, wysokości kilkudziesięciu metrów, wśród których znajdują się setki mniejszych monolitów. Na temat „Prządek” krąży wiele legend. Polecam zapoznać się z nimi. W tym miejscu postanowiliśmy zrobić sobie krótką przerwę, po czym wróciliśmy pod ruiny Zamku „Kamieniec”. Stamtąd wyruszyliśmy kolejnym szlakiem w stronę punktu widokowego. Po drodze widzieliśmy miejsca chronione, gdzie można było zobaczyć np. salamandrę plamistą. Około godziny 12:00 podziwialiśmy Krosno i okolice z punkty widokowego. Na koniec wycieczki, zapaliliśmy ognisko, zjedliśmy pyszne kiełbaski i śpiewaliśmy harcerskie piosenki. Posileni wróciliśmy do Odrzykonia, skąd pojechaliśmy autobusem do Krosna. To był wspaniały dzień, chociaż o wiele za krótki.

 

Juwenalia 2011

W dniach 11-14 maja br. studenci mieli swoje święto - Juwenalia. Studenci kierunku Inżynieria środowiska uczestniczyli między innymi: w pochodzie studenckim, prezentowali kierunek oraz brali udział w Festiwalu Nauki.

 

Wycieczka naukowa - WIOŚ Rzeszów

Studenci kierunku Inżynieria Środowiska PWSZ Krosno w dniu 06 maja br., za zgodą Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska Pani dr inż. Ewy Lipińskiej, wzięli udział w wykładzie na temat technik analitycznych oraz zwiedzili laboratoria WIOŚ Rzeszów. Dodatkowo, zwiedzili również laboratoria Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Rzeszowie.

Studenci mieli możliwość bezpośredniej obserwacji sposobu przeprowadzania analiz chemicznych zanieczyszczeń środowiska w profesjonalnym laboratorium.

 

Rajd Geologa - Odrzykoń i okolice 2011

Studenci Koła Naukowego "Granit" zorganizowali i uczestniczyli w piszym Rajdzie Geologa po Czarnorzecko-Strzyżowskim Parku Krajobrazowym w dniu 28 kwietnia 2011 r. W rajdzie wzięło udział 13 członków Koła. Łączna długość trasy, którą przebyli podczas rajdu wyniosła około 20 km. Studenci w trakcie wyprawy obserwowali i analizowali ciekawe odłonięcia geologiczne. Ostatnim punktem rajdu było rozpalenie ogniska, na którym wygłodzeni studenci mogli się posilić smażąc pyszne kiełbaski. Rajd został uznany za bardzo udany i godny powtórzenia!

Poniżej zamieszczono kilka wybranych zdjęć z wyprawy.

 

Studenci kierunku Inżynieria środowiska, w tym także studenci Koła Naukowego "Granit" podczas zajęć dydaktycznych, seminariów szkoleniowych, konferencji naukowych, juwenalii, wycieczek krajoznawczych itd.

Studenci specjalności...
wykonują projekty instalacji...
wykonują projekty instalacji...
Studenci ustalają ciąg...
Studenci ustalają lokalizację...
Poszukiwania przewodów za...
Wiercenia geotechniczne za...
Wiercenia geotechniczne za...
Badania georadarowe...
Badania georadarowe...
Juwenalia 2010 - Festiwal...
Juwenalia 2010 - Festiwal...
Seminarium szkoleniowe firmy...
Seminarium szkoleniowe firmy...
Wycieczka...
Wycieczka...
Wycieczka...
Wycieczka...
Badania geotechniczne gruntu...
Badania geotechniczne gruntu...
Badania geotechniczne gruntu...
Badania geotechniczne gruntu...
Podczas badań geotechnicznych...
Podczas badań geotechnicznych...
Wiercenia geotechniczne za...
Wiercenia geotechniczne za...
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito