start

Aktualności

Europejski cykl warsztatów LabVIEW w Polsce

12-05-2014

Dnia 09.05.2014r. (piątek) odbyło się seminarium ze środowiska LabView

"Europejski cykl warsztatów LabVIEW w Polsce"

   W warsztatach w Rzeszowie w Grand Hotel wzięło udział dwuch studentów z naszej uczelni należących do Studenckiego Koła Naukowego "Sesto Elemento".
Czym jest NI LabView ?
NI (National Instruments) LabVIEW to narzędzie umożliwiające inżynierom i naukowcom tworzenie aplikacji w sposób graficzny. Początkowo zostało opracowane, by sterować prostymi przyrządami poprzez interfejs GPIB, jednakże w ciągu 28 lat koncepcja programowania graficznego stała się podstawą tysięcy systemów akwizycji danych, sterowania oraz testów.

Obecnie środowisko LabView jest wykorzystywane także do programowania aplikacji czasu rzeczywistego czy definiowania struktur układów programowalnych FPGA dla szybkich algorytmów cyfrowego przetwarzania sygnałów lub sterowania. Co więcej, LabVIEW pozwala na tworzenie rozwiązań o bardzo różnych zastosowaniach – od programowania sterowników wbudowanych, po stacje pomiarowe z setkami kanałów.

Tematyka warsztatów

  •     Konfiguracja systemu akwizycji danych.

    Modułowy sprzęt dostępny w czasie warsztatów umożliwi odczyt danych z:
    - Termopar;
    - Tensometrów;
    - Akcelerometrów i mikrofonów;
    - Wejść/wyjść ogólnego przeznaczenia (24V, 0-20mA, we/wy cyfrowe i inne)

  • Przegląd czujników – wliczając w to sensory oferowane przez firmę NI;
  • Podstawy oprzyrządowania wirtualnego – przepływ danych, kontrolki interfejsu użytkownika;
  • Wykorzystanie funkcji wysokopoziomowych do akwizycji oraz przetwarzania sygnałów (DSP), takich jak filtrowanie, analiza widmowa (FFT) oraz inne funkcje niezbędne przy podejmowaniu decyzji na podstawie danych
  • Raportowanie i prezentacja wyników pomiarów, także na urządzeniach przenośnych (smartfony, tablety) z systemami operacyjnymi iOS czy Android.
     

Warsztaty skierowane były dla inżynierów, profesorów oraz doktorantów pracujących przy projektach z branży motoryzacyjnej, elektronicznej, mechatronicznej, medycznej lub energetycznej. Zainteresowane tematyką spotkania były także wszystkie osoby integrujące oprogramowanie i sprzęt oraz wymagające do swej pracy szerokiej gamy funkcji przetwarzania sygnałów. 

Dziękujemy za warsztaty w Rzeszowie i mamy nadzieję, że za niedługo spotkamy się jeszcze raz. ;)

Damian Rak

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito