start

Aktualności

NIDays 2014

30-10-2014

Dnia 29 października 4 studentów z koła naukowego "Sesto Elemento" wzięło udział w największej konferencji firmy National Instruments dotyczące programowania w języku G (LabVIEW). Konferencja odbyła się w Warszawie w holetu Mariot i cieszyła się bardzo dużą ilością naukowców, inżynierów, nauczycieli akademickich oraz studentów nie tylko z Polski.

Podczas NIDays, w ramach kilku ścieżek tematycznych, eksperci reprezentujący różne gałęzie przemysłu oraz pracownicy akademiccy przedstawili swoje najciekawsze rozwiązania opracowane przy użyciu narzędzi do graficznego projektowania systemów. Co więcej, inżynierowie z firmy National Instruments zaprezentowali najnowsze technologie z dziedziny pomiarów, zautomatyzowanych testów, wbudowanych systemów kontrolno-pomiarowych oraz aplikacji.

Harmonogram konferencji był bardzo napięty, ponieważ odbyło się bardzo dużo wykładów

w języku polskim m.in:

  • Przegląd najnowszych programowalnych sterowników automatyki z otwartym oprogramowaniem,
  • Urządzenia testujące RF nowej generacj,
  • Nowe, definiowane programowo urządzenia do automatyzacji testów,
  • NI VirtualBench - pięć przyrządów laboratoryjnych w jednym,
  • Zaawansowany terahercowy spektrometr czasowy (THz-TDS) zintegrowany z kontrolerem temperatury badanych próbek farmaceutycznych

w języku angielskim:

  • Atrybuty zmiennych typu Variant - najpilniej strzeżony sekret LabVIEW  (Chris Cilino, Certified LabVIEW Architect,Product Manager and Technical Evangelist for LabVIEW National Instruments)
  • Układy w.cz. - optymalizacja PCB i projektowanie 3D na poziomie komponentów przy wykorzystaniu narzędzi AWR i NI (Tabish Khan AWR Corporation)
  • Stanowiska testowe oraz logowanie danych wewnątrz pojazdów w przemyśle obronnym i lotniczym (Ian Matthews Business Development Aerospace Europe National Instruments)

oraz warsztaty:

  • Wykorzystanie NI myRIO w edukacji,
  • Wykorzystanie oprogramowania LabVIEW oraz DIAdem do akwizycji oraz przetwarzania danych.
     

Zajęcia odbyły się od 9:00 - 17:00 i w ciągu tego czasu zdobyliśmy bardzo szeroką wiedzę dotyczącą najnowszych zastosowń programowania graficznego, którą w przyszłości zastosujemy do zbudowania stanowisk barawczych w naszym laboratorium.

Zapraszamy do galerii ;)

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito