start

Aktualności

Zaproszenie do udziału w konkursach „Małe mosty w Krośnie” i „Zmieniamy nasze miasto”

21-12-2015

 

 

 

Zaproszenia do udziału w konkursach „Małe mosty w Krośnie” oraz „Zmieniamy nasze miasto”

 

W związku z planowaną na 15 stycznia 2016 roku Konferencją Naukową „Architektura Krainy Nafty – zmarnowane dziedzictwo” Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im Stanisława Pigonia w Krośnie organizuje imprezę towarzyszącą w postaci konkursu – eliminacji do konkursu ogólnopolskiego – „Wykombinuj most z papieru – małe mosty w Krośnie”. Oraz konkursu na koncepcję architektoniczną skwerów zielonych w obrębie zespołu staromiejskiego w Dukli.

Konkursy prowadzone będą przez zespół studentów Koła Naukowego „Akademia Budownictwa Regionalnego” oraz pracowników naukowych Zakładu Budownictwa PWSZ Krosno. W imieniu całej społeczności akademickiej pragniemy zaprosić do wzięcia udziału w konkursach naszych młodszych Kolegów ze szkół średnich oraz studentów z naszej i najbliższych nam Uczelni o specjalności typowo architektonicznej lub architektury krajobrazu. Dla zwycięzców obu konkursów ufundowano interesujące nagrody.

Zadania konkursowe:

1. Eliminacje konkursu „Wykombinuj most” Koła Naukowego KoMBo Politechniki Gdańskiej pt.: „Małe mosty w Krośnie” – zadaniem będzie wykonanie modelu mostu z kartonu opisanego szerzej w załączniku do niniejszego zaproszenia. Kryterium oceny konstrukcji będzie jego wytrzymałość obciążeniowa, drugim kryterium zgodnie z zasadami konkursu ogólnopolskiego będzie ocena estetyki konstrukcji. Mamy nadzieję, że w jury konkursowym zasiądą również nasi Koledzy z Koła Naukowego KoMBo z Politechniki Gdańskiej. Prace powinny być przywiezione na konkurs przez zgłoszone zespoły i będą komisyjnie obciążane i oceniane przez jury konkursowe w dniu konferencji w sali nr 11 na antresoli budynku głównego. Modele mostów należy przywieźć na godzinę przed rozpoczęciem konferencji. Zespoły modelarskie będą w kolejności zgłoszeń obserwowały na żywo przebieg badań, które wyłonią konstrukcje o najwyższej nośności. W kategorii na najładniejszy most decydować będą głosy wszystkich uczestników konferencji, które wrzucane będą przez cały dzień do skrzynki konkursowej. Ogłoszenie wyników konkursu zostanie podane na zakończenie dnia. Nagrodą główną będzie wyjazd zwycięskiego zespołu na ogólnopolski konkurs do Gdańska na wiosnę roku 2016.

 

2.       Konkurs „Zmieniamy nasze miasto” w tym roku polegać będzie na opracowaniu koncepcji projektowej dwu skwerków zielonych w obrębie zespołu staromiejskiego w Dukli. Zadanie polega na graficznym i opisowym przedstawieniu wizji zmiany dzisiejszych skwerów przy ulicy Trakt Węgierski oraz ulicy Cergowskiej. Oba obszary wyznaczone są precyzyjnie na załącznikach graficznych do niniejszego zaproszenia. Technika wykonania jest dowolna (ręczna lub komputerowa). Opracowanie będzie prezentowane w formie wystawy prac konkursowych na korytarzu i antresoli kampusu akademickiego PWSZ przy ulicy Dmochowskiego. Prace będą wystawione na sztalugach w antyramach o formacie 70 x 100 cm. Prace powinny być opatrzone kodem uniemożliwiającym identyfikację danej pracy. Autorstwo prac będzie znane jednie komisji organizacyjnej składającej się z grupy studentów Koła Naukowego Akademia Budownictwa Regionalnego. Jury konkursowe składać się będzie z przedstawicieli Gminy Dukla, oraz grona prelegentów i dydaktyków Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. Przewidujemy również nagrodę publiczności, która zostanie ogłoszona na podstawie ilości głosów wrzucanych przez uczestników konferencji do skrzynki konkursowej równolegle z drugą konkurencją.

 

Regulamin konkursowy:

Konkurs „Małe mosty w Krośnie” – w konkursie mogą brać udział dowolne, zgłoszone uprzednio do nas zespoły modelarskie ze Szkół Średnich i Uczelni Wyższych z naszego regionu włącznie ze wszystkimi zakładami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. St. Pigonia w Krośnie. Zespoły powinny składać się z trzech osób, które przywiozą na konkurs gotowe, wykonane z kartonu i kleju polimerowego modele mostów o wymiarach podanych w załączniku do niniejszego regulaminu. Ze względu na formę pierwszej nagrody należy szczegółowo zapoznać się i dostosować do regulaminu głównego konkursu, gdzie najważniejszą różnicą w stosunku do eliminacji jest konieczność wykonania modelu mostu na miejscu, na dziedzińcach Politechniki Gdańskiej w czasie nie dłuższym niż 6 godzin! Regulamin, reportaże z poprzednich edycji i wszelkie szczegóły głównego konkursu są dostępne na stronie . W zgłoszeniu należy podać skład drużyny, nazwę Szkoły z której pochodzi,  oraz przedstawić zwymiarowany schemat modelu, który pozwoli komisji zakwalifikować drużynę do wzięcia udziału w konkursie. Zawiadomienie o zakwalifikowaniu do konkursu zostanie przesłane na adres zwrotny drużyny nie później niż do dnia 12. 01. 2016 roku. Wszelki informacje i wyjaśnienia będą udzielane drogą mailową z podanego adresu konkursowego do dnia 07.01.2016 r. W zakresie dopuszczalnych materiałów model mostu musi być wykonany tylko i wyłącznie z 6 kart brystolu w formacie 100 x 70 cm oraz dwóch tub 0,5 l kleju polimerowego.

Konkurs „Zmieniamy nasze miasto” – w konkursie mogą brać udział dowolne, zgłoszone uprzednio do nas osoby indywidualne lub zespoły ze Szkół Średnich i Uczelni Wyższych z naszego regionu włącznie ze wszystkimi zakładami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. St. Pigonia w Krośnie. W konkursie mogą brać udział pojedyncze osoby lub zespoły projektowe. Nagrodą główną ma być poza upominkami ufundowanymi przez Urząd Gminy Dukla, jest udział w pracach projektowych nad dokumentacją wykonawczą! Nadsyłanie zgłoszeń na konkurs jest możliwe do dnia 18.12.2015 r. drogą mailową na adres: . W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko lub skład zespołu oraz nazwę Szkoły, jak również przedstawić zwięzły opis zamierzenia projektowego, który pozwoli komisji konkursowej zakwalifikować autora do wzięcia udziału w konkursie. Zawiadomienie o zakwalifikowaniu do konkursu zostanie przesłane na adres zwrotny autora lub zespołu projektowego nie później niż do dnia 22. 12. 2015 roku. Wszelki informacje i wyjaśnienia będą udzielane drogą mailową z podanego adresu konkursowego do dnia 07.01.2016 r.

Program kompozycyjny dla skweru przy ulicy Trakt Węgierski musi uwzględnić lokalizację kamiennego pomnika istniejącego w tym miejscu. Jego usytuowanie może być zmienione! Istotą koncepcji musi być jej realność wykonawcza. W obrębie skweru można projektować obiekty małej architektury, kompozycję zieleni oraz ścieżki i place utwardzone, bez obiektów kubaturowych o formie zamkniętej (nie dotyczy altan i otwartych form przestrzennych). Niniejsza lokalizacja ma stać się wizytówką i zaproszeniem na rynek staromiejski Dukli. Program skweru przy ulicy Cergowskiej nie powinien zawierać obiektów kubaturowych o formie zamkniętej z dopuszczeniem altan i otwartych form przestrzennych.

W obu opracowaniach należy uwzględnić zabytkowy charakter okolicy i uszanować ducha miejsca łącząc formy z wielowiekową historią miejscowości. Dopuszcza się wprowadzenie nowych form upamiętniających wydarzenia lub postacie związane z Duklą.

Marek Gransicki Zakład Budownictwa PWSZ im. St. Pigonia w Krośnie

PYTANIA PROSZĘ WYSYŁAĆ NA ADRES:

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito