start

Aktualności

Studia z Przyszłością w PWSZ w Krośnie

21-04-2017

 

 

Studia z Przyszłością w PWSZ w Krośnie

    Projektowanie i wytwarzanie w środowisku wirtualnym, specjalność na kierunku Mechanika i budowa maszyn, realizowana w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie, we współpracy z Grupą Nowy Styl oraz IBS Poland, została wyróżniona Certyfikatem Studia z Przyszłością. To wyjątkowe wyróżnienie otrzymało zaledwie około 70 kierunków studiów I i II stopnia, specjalności i studiów podyplomowych w całej Polsce, z tego jedynie 2 na Podkarpaciu.

    Certyfikat Studia z Przyszłością jest przyznawany, w bieżącym roku akademickim po raz drugi, przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Celem programu certyfikacji jest wyróżnianie nowoczesnych i innowacyjnych kierunków i specjalności realizowanych w odpowiedzi na potrzeby rynku pracy, zgodne z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego. Przesłane przez uczelnie aplikacje oceniane są przez Komisję Akredytacyjną, wyłonioną w postępowaniu konkursowym, w której skład weszli specjaliści w zakresie zarządzania szkolnictwem wyższym, jakości kształcenia, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych i reprezentanci organizacji pracodawców. Wśród szerokiego grona patronów honorowych programu znajdują się: Fundacja PAN, organizacja Lewiatan, Fundacja na Rzecz Promocji Nauki Polskiej, Fundacja Kultury Akademickiej i inne.

    W II edycji programu wśród uczelni prowadzących najbardziej nowoczesne i innowacyjne kierunki i specjalności znalazła się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie, a certyfikat otrzymała specjalność Projektowanie i wytwarzanie w środowisku wirtualnym, na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Specjalność ta jest realizowana we współpracy z grupą Nowy Styl oraz IBS Poland (Dassault Systems). Przedstawiciele tych firm mieli duży wpływ na kształt programu i planu studiów tej specjalności, która jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy na Podkarpaciu ale i w całym kraju. Dualny program kształcenia, jaki oferuje studentom uczelnia, zasili przedsiębiorstwa w kadrę o wysokich kompetencjach inżynierskich.

Certyfikat wręczają prof. dr hab. Dariusz Rott z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Grażyna Kaczmarczyk, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego

    Uroczyste wręczenie Certyfikatów, dokonane wspólnie przez prof. dr hab. Dariusza Rotta z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Grażynę Kaczmarczyk, prezesa zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, miało miejsce 13 kwietnia 2017 roku w zabytkowych wnętrzach Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich Uniwersytetu Warszawskiego. Certyfikat w imieniu PWSZ w Krośnie odebrał prorektor ds. studiów dr Dominik Wróbel. Nasza Uczelnia znalazła się w wśród najbardziej renomowanych uczelni w Polsce. W gronie nagrodzonych znalazły się, między innymi Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Krakowska i wiele innych. Na Podkarpacie trafiły jedynie dwa certyfikaty.

    Certyfikat Studia z Przyszłością jest potwierdzeniem najwyższej jakości kształcenia w PWSZ w Krośnie i stanowi motywację do dalszej, efektywnej ewaluacji programów kształcenia.
 


   
 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito