start

Aktualności

Turystyka i rekreacja w Krośnie wśród najlepszych uczelni w kraju

08-05-2017

 

 

 

 

Kierunek Turystka i rekreacja, który od roku 2001 prowadzony jest w ramach studiów licencjackich pierwszego stopnia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie, od lat plasuje się bardzo wysoko w rankingach polskich uczelni kształcących na kierunkach turystycznych.

W tegorocznym Rankingu Szkół Wyższych kształcących na kierunkach turystycznych, przygotowanym przez prestiżowe czasopismo „Wiadomości Turystyczne”, wśród szkół kształcących na profilu praktycznym, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie znalazła się w pierwszej piątce najlepszych uczelni w kraju. Ranking potwierdził, iż w dalszym ciągu jesteśmy najlepszą uczelnią państwową i najlepszą Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Polsce, która prowadzi kształcenie o profilu praktycznym w zakresie turystyki!


 

Wysoką pozycję w kolejnych rankingach krośnieńskiej uczelni, zawdzięczamy przede wszystkim atrakcyjnej ofercie studiów, od 2013 roku kształcimy w ramach trzech specjalności:

            - obsługa ruchu turystycznego i rekreacji

            - turystyka aktywna z agroturystyką

            - turystyka uzdrowiskowa, Wellness i SPA

 

W rankingu prócz zróżnicowanej oferty programowej wysoko oceniona została baza dydaktyczna uczelni – studenci odbywają zajęcia na terenie nowoczesnego kampusu przy ul. Wyspiańskiego. Zakład posiada najwyższej klasy specjalistyczne oprogramowanie laboratorium komputerowego Amadeus Selling Platform, które spełnia najwyższe wymagania w kształceniu studentów na kierunkach turystycznych.

Od lat wysoko ceniony jest potencjał naukowy w postaci kadry naukowo-dydaktycznej (100% minimum kadrowego posiada co najmniej stopień doktora). Zatrudniona w Krośnie nauczyciele akademiccy to  specjaliści z wieloletnim doświadczeniem dydaktycznym i zawodowym, jak również praktycznym zdobytym poza szkolnictwem wyższym. Osoby z minimum kadrowego swoim przygotowaniem naukowym reprezentują wszystkie obszary wiedzy, w oparciu o które odbywa się proces kształcenia na kierunku turystyka i rekreacja: nauki medyczne, nauki o zdrowiu i kulturze fizycznej, nauki humanistyczne oraz nauki przyrodnicze.

Atrakcyjność studiowania turystyki w Krośnie podnosi sąsiedztwo Karpat oraz pogranicza polsko-słowackiego i polsko-ukraińskiego. Sytuacja ta sprzyja wyjątkowej mobilności studentów w Krośnie. Szereg specjalistycznych zajęć dydaktycznych prowadzone jest na terenie Słowacji, Węgier, czy Ukrainy. Dla przykładu w samym tylko bieżącym roku akademickim studenci mieli okazję uczestniczyć w ćwiczeniach terenowych z obsługi ruchu turystycznego w węgierskim Tokaju, Budapeszcie i Egerze oraz w Bardejowie na Słowacji. Ćwiczenia terenowe z turystyki kwalifikowanej prowadzone były w polskich Bieszczadach, ukraińskich Gorganach  oraz Slovenskim Raju na Słowacji.

W ramach działań dwóch studenckich kół naukowych, prowadzonych w Zakładzie Turystyki i Rekreacji, tylko w ostatnich dwóch latach studenci mieli możność zobaczyć ukraińską i rumuńską cześć Karpat (wyjazdy SKN Geograficzno-Turystycznego), Toruń, Kraków, a także Góry Stołowe i czeską Pragę (wyjazdy SKN Zabytkoznawców i Krajoznawców).

Na podstawie corocznych umów podpisywanych przez uczelnię z partnerami zagranicznymi, w okresie wakacji, studenci Turystyki i rekreacji z Krosna mają okazję odbywać atrakcyjne praktyki zawodowe na Costa Brava w Hiszpanii oraz na greckiej wyspie Rodos, zaś w ramach programu Erasmus mają możliwość odbywania semestralnych studiów w kilkunastu krajach Europy.

Dobre położenie geograficzne Krosna, które jest liczącym się ośrodkiem recepcji ruchu turystycznego w tej części kraju, stanowi turystyczne przedpole dla atrakcyjnych turystycznie obszarów Beskidu Niskiego i Bieszczadów, w tym dwóch Parków Narodowych (Magurskiego i Bieszczadzkiego). W południowej części województwa podkarpackiego, w której leży Krosno, znajduje się większość atrakcji turystycznych regionu. Stan taki sprzyja systematycznemu rozwojowi bazy turystycznej oraz stwarza możliwości zatrudnienia (w tym także samozatrudnienia) w sektorze usług turystycznych.

 

To tylko niektóre argumenty przemawiające za tym, że warto studiować turystykę w PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie.       

 

(PŁ)

 

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito