start

Aktualności

„Studia z Przyszłością” w PWSZ w Krośnie

29-03-2019

 

 

 

 

„Studia z Przyszłością” - certyfikaty akredytacyjne dla kierunku i dwóch specjalności otrzymała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Certyfikaty przyznała Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. PWSZ w Krośnie już po raz trzeci wzięła udział w konkursie i odniosła sukces.

Studia prowadzone w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie zdobyły trzy wyróżnienia w czwartej edycji Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością”, organizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, pod patronatem m.in. Fundacji Polskiej Akademii Nauk.

 

Certyfikaty „Studia z Przyszłością” przyznano następującym kierunkom i specjalnościom:

Wyróżnienia, podczas uroczystej gali, która odbyła się 18 marca br. w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnej koło Warszawy, odebrały dr inż. Barbara Krochmal-Marczak, kierownik Zakładu Produkcji i Bezpieczeństwa Żywności i dr inż. Dorota Chodorowska, przedstawiciel Zakładu Mechaniki i Budowy Maszyn.

Głównym celem konkursu było wyróżnienie najbardziej innowacyjnych, nowoczesnych i wartościowych kierunków/programów studiów na polskich uczelniach. Certyfikatem „Studia z Przyszłością” wyróżnione zostały kierunki realizowane według oryginalnych i wartościowych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy.


Eksperci Programu badali m.in. czy program jest innowacyjny i czy pozytywnie wyróżnia się na tle innych uczelni. Sprawdzali także, czy studia umożliwiają absolwentom nabycie efektów kształcenia cenionych przez pracodawców, wzmacniających ich pozycję na polskim i europejskim rynku pracy. Oceniali, czy w toku kształcenia położono odpowiedni nacisk na rozwijanie umiejętności zawodowych studentów i jak oferta w tym zakresie jest realizowana w praktyce.
Certyfikat „Studia z Przyszłością” jest potwierdzeniem najwyższej jakości kształcenia w PWSZ w Krośnie i stanowi motywację do dalszej, efektywnej ewaluacji programów kształcenia.

 

 Galeria zdjęć

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito