start

Aktualności

Uroczyste wręczenie certyfikatów - moduł „Zarządzanie systemem informatycznym w salonie SPA”

23-06-2020


 

W dniu 24-go czerwca br. w budynku Kampusu w Turaszówce przy ulicy Wyspiańskiego 20 w Krośnie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów z uzyskanych umiejętności informatycznych z zakresu „Zarządzanie systemem informatycznym w salonie SPA”.

 

W tym wydarzeniu wzięli udział: dr Łukasz Szmyd – Kierownik Zakładu Turystyki i Rekreacji, dr Piotr Łopatkiewicz – opiekun II-go roku kierunku Turystyka i rekreacja, oraz mgr Robert Rajs – prowadzący zajęcia informatyczne oraz opiekun certyfikacji umiejętności informatycznych studentów w ramach projektu IT Academy Wellness&SPA.

 

Prowadzący zajęcia dydaktyczne w ramach certyfikacji zorganizował drobne upominki dla swoich studentów. Upominki i nagrody ufundowali:

1.         Pałac Polanka Krosno – Vouchery do strefy SPA

2.         Fabryka Urody Gabriela Maciejowska – Kosmetyki do ciał oraz zabiegi na dłonie

3.         Asseco Bussiness Solutions – pamięci flash, gadżety reklamowe

Poniżej ufundowane nagrody uczestnikom kursu z zarządzania salonem SPA.

Galeria z uroczystości wręczenia certyfikatów”

Krótko o zajęciach „Zarządzanie systemem informatycznym w salonie SPA

 

Na przełomie lutego i marca 2020 roku studenci II-go roku Turystyka i rekreacja specjalność Wellnes i SPA w ramach zajęć dydaktycznych wykonywali moduł ćwiczeń praktycznych z zakresu zarządzania systemem informatycznym w prowadzeniu salonu SPA.

Zajęcia z przedmiotu zostały przeprowadzone w sali informatycznej 08 KPU w Krośnie
(w początkowym etapie semestru) w kampusie w Turaszówce oraz poprzez aplikację ZOOM Meeting w kilku sesjach oraz poprzez portal E-Student KPU w Krośnie, a także poprzez korespondencję e-mail.

Jesteśmy uczelnią praktyczną i kładziemy duży nacisk na umiejętności praktyczne naszych studentów. Ten moduł zajęć informatycznych w ramach przedmiotu miał za zadanie ukształtować wierzę i umiejętności praktyczne z zarządzania salonem SPA, gabinetem odnowy biologicznej.

 

Tym bardziej jest nam miło, że wszyscy studenci II-go roku Turystyki i rekreacji wykazali się zaangażowaniem, umiejętnościami samokształcenia. Każdy ze studentów wykonał ćwiczenia zgodnie z celami przedmiotu a także sugestiami producenta oprogramowania Versum. Tym samym firma wystawiła certyfikaty, które potwierdzają umiejętności zarządzania salonem SPA. – dodaje mgr Robert Rajs prowadzący zajęcia informatyczne oraz pomysłodawca projektu IT Academy Wellness&SPA KPU Krosno

Jednym z celów zajęć było przekazywanie wiedzy i umiejętności oraz wyrobienie odpowiednich postaw i zachowań umożliwiających skuteczne przygotowanie i prowadzenie dokumentacji w prowadzeniu i zarządzaniu firmą typu salon SPA przy użyciu kilku aplikacji Versum.

Poniżej elementy ćwiczeń laboratoryjnych, które składały się na obsługę systemu:

1.           Tworzenie konta w systemie

2.           Tworzenie pracowników salonu

3.           Dodanie klientów, grup klientów (firmy)

4.           Ustalanie terminarza wizyt klientów

5.           Dodawanie usług salonu

6.           Gospodarka magazynowa – zakup artykułów do salonu

7.           Sprzedaż usług, artykułów

8.           Prowadzenie grafiku pracowników

9.           Komunikacja z klientem, rezerwacja on-line

10.       Prowadzenie kasy, rozliczeń"

W wyniku realizacji celów przedmiotu jakim było nabycie umiejętności praktycznych ramach programu kształcenia, uczestnik zajęć z zakresu obsługi aplikacji Versum nabył wiedzę praktyczną, która pozwala:

1.           Zakładać nową firmę w systemie, dokonać konfiguracji parametrów firmy, jej struktury organizacyjne.

2.           Tworzyć  harmonogramy pracy pracowników salonu oraz harmonogramy wizyt klientów salonu.

3.           Tworzyć dokumenty magazynowe, dokumenty handlowe, przygotować sprzedaż detaliczną, kartoteki asortymentów, inwentaryzacji, bilansu otwarcia kasy,

4.           Przeprowadzać sprawnie klasyfikację rodzajową środków trwałych (gospodarka magazynowa) artykułów SPA, z możliwością jej uzupełniania w programie.

5.           Założyć i obsługiwać kalendarz, wprowadzać dane kartotekowe, akta osobowe, umowy, prowadzić czas pracy w systemie Versum

6.           Tworzyć zarządzanie relacjami z klientami jako opcji w systemie Versum

7.           Tworzyć fakturę sprzedaży w różnych konfiguracjach

 

Fragment systemu Versum w ramach przedmiotu „Informatyka w usługach wellness i SPA

Logo systemu KPU Krosno – dla salonu SPA w systemie Versum

Relacja z prowadzonych zajęć, konsultacji on-line

Kilka słów o programie Versum

 

Versum to prosty w obsłudze i niezwykle przydatny system do zarządzania salonem SPA, salonem fryzjerskim i kosmetycznym. Gabinet salonu wyposażony jest w nowoczesny program rezerwacji online! ... dzięki fachowej pomocy są już specjalistami jeśli chodzi o pracę na systemie.

Zarządzaj sprawnie i wygodnie

Praca managera może być łatwa i przyjemna. Z programem do zarządzania salonem można stworzyć szczęśliwy, zmotywowany zespół. Z łatwością zapanuje się w nim rozliczenia, magazyn i sprzęt – gdziekolwiek się jest i z dowolnego urządzenia mobilnego czy stacjonarnego.

  • przejrzysty, elektroniczny kalendarz gabinetu
  • precyzyjne statystyki i raporty
  • efektywne zarządzanie pracownikami

Więcej informacji:

 

1.       www.versum.pl

2.       https://pomoc.versum.pl/support/home

 

 

 

 

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito