start

Aktualności

Siatkarki wygrały ważny mecz

28-01-2013

To był bardzo udany dzień (26.01) dla krośnieńskiej siatkówki. Drużyna żeńska pokonała lidera tabeli DevelopRes Rzeszów 3:1.
O temperaturze spotkania pomiędzy siatkarkami Karpat Krosno a DevelopRes Rzeszów najlepiej świadczy I set – zakończony sukcesem gospodyń dopiero przy stanie 37:35! Zaczęło się od punktów zdobywanych seriami zarówno po stronie Krosna, jak i Rzeszowa. Potem gra była już bardziej wyrównana. Przeciwniczki miały 4 piłki setowe w górze, natomiast gospodynie aż 6. Ostatni 37 punkt krośniankom sprezentowały zawodniczki z Rzeszowa, popełniając błąd podwójnego odbicia.
W drugim secie drużyna przyjezdna musiała uznać wyższość Karpat, zdołała ugrać 18 punktów. Do połowy tej odsłony gra była wyrównana, ale potem gospodynie odskoczyły i swobodnie dokończyły seta. W trzeciej partii role się odwróciły – DevelopRes szybko wyszedł na prowadzenie 3:9, a chwilę później było już 7:19. Na parkiecie pojawiły się rezerwowe zawodniczki Karpat, by chwilę oddechu złapała podstawowa szóstka. Gospodynie zdobyły w tym secie zaledwie 12 punktów. Do dobrej gry wróciły jednak już od początku czwartej odsłony. Tablica szybko wskazała wynik 10:5, potem 20:14. W ten sposób Karpaty zmierzały do pewnego zwycięstwa 25:20.

Dominik Stanisławczyk – trener PWSZ Karpaty MOSiR Krosno: - Nie można być niezadowolonym po takim meczu. Dziewczyny zagrały fantastyczny mecz. To co sobie przygotowaliśmy, realizowały i dzięki temu wygraliśmy. Pokonaliśmy po raz drugi zespół DevelopResu, który jest faworytem tej grupy. My, jeśli dalej będziemy skoncentrowani, możemy zająć pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. Pozwoli nam to grać z teoretycznie łatwiejszym przeciwnikiem, ale teraz trzeba wrócić do żmudnej pracy, którą wykonujemy na treningach i walczyć dalej. Bardzo dobrze zagraliśmy zagrywką, bardzo dużo punktów zdobyliśmy też w bloku. Wielkie brawa dla dziewczyn.

Tomasz Kamuda – trener DevelopResu: - Myślę, że oba zespoły mają sobie coś do udowodnienia, na pewno prezesi mają wielki żal o to, że dwie zawodniczki odeszły z Karpat. Trzeba pogratulować zespołowi przeciwnemu waleczności.

Wygrana z Rzeszowem nie dała naszym siatkarkom pozycji lidera tabeli, bo Karpaty traciły aż 5 punktów. Teraz dystans ten jednak się zmniejszył do 2 punktów. W sobotę (2.02) drużyna Dominika Stanisławczyka zmierzy się w meczu wyjazdowym z V LO Rzeszów.