start

Aktualności

Chcieli wiedzieć i umieć więcej

12-10-2015


Uczestnicy wysłuchali sugestywnego wykładu dr Tadeusza Wasilewskiego poświęconego dopalaczom, narkotykom i innym używkom. Konkretne przykłady, fakty, szczegóły doskonale działały na wyobraźnię słuchaczy, którzy zyskali wiedzę mogącą niekiedy decydować o życiu i zdrowiu ich samych i ich kolegów. Domknięciem wykładu była poruszająca pantomima przygotowana przez studentów pielęgniarstwa.
 

W Kampusie Humanistycznym przy ul. Kazimierza Wielkiego 4 część uczestników sprawdzała swoje kompetencje językowe, a inni z zapałem budowali altankę, projektowali własny plakat, a także poznawali zagadnienia z zakresu towaroznawstwa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia poświęcone zdrowej żywności – „Wiem, co jem”. Nieco przestraszeni na początku uczestnicy warsztatów „Czy zastrzyki zawsze bolą” po krótkiej chwili aż rwali się do prób robienia zastrzyków na fantomach.
Co chwilę zgłodniałe ekipy przemieszczające się między warsztatami wpadały na poczęstunek, pochłaniając pyszne owsiane ciasteczka upieczone przez studentów kierunku Rolnictwo. Ci, którzy mieli wyrzuty sumienia, że może zjedli ciasteczek za dużo, poczuli się całkowicie rozgrzeszeni podczas kończącego ten pracowity i twórczy dzień wykładu prof. nadzw. dr hab. inż. Renaty Tobiasz-Salach o wspaniałych, prozdrowotnych właściwościach owsa i jego produktów. Jeśli w sklepach w okolicy zniknęły wszystkie płatki, otręby i ciasteczka owsiane – absolutnie nie należy się dziwić.



W Kampusie Techniczno-Sportowym przy ul. S. Wyspiańskiego 20 dzień otwarty rozpoczął się znakomitym wykładem prof. dr hab. inż. Macieja Mazurkiewicza Jak człowiek troszczył się o środowisko. Gospodarowanie odpadami w ujęciu historycznym.
Po wykładzie uczniowie poznawali tajniki badań georadarowych, zaznajamiali się z przyjazną twarzą mechaniki, fizyki i energetyki, zobaczyli jak działa zbudowany przez studentów panel solarny, dowiedzieli się jak namierzyć burzę, w jaki sposób komponuje się treść mapy i jak wygląda trójwymiarowa rzeczywistość wirtualna, poznali lecznicze znaczenie światła, a także nauczyli się podstawowych technik masażu i automasażu. Z entuzjazmem uczestników spotkały się także zajęcia w pracowni przedsiębiorczości.


 

Mocnym finalnym akcentem było losowanie nagród dla uczestników, przyznano m.in. vouchery na bezpłatny udział w zajęciach organizowanych przez PWSZ w Krośnie Przygotuj się do matury oraz udział całej klasy w Pieszym Studenckim Rajdzie Integracyjnym.

Mamy nadzieję, że uczestnicy piątkowego spotkania opuścili naszą uczelnię ze świadomością, że faktycznie sporo się dowiedzieli i nauczyli.

Więcej fotografii w galerii i na FB


 

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito