start


Najczęściej oglądane

Newsy

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.

Artykuły

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.

Warsztaty przekładowe

Języki i kultura

 
Wydarzenie to, do którego zapraszamy uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z regionu ma już swoją ugruntowaną tradycję. Warsztaty przekładowe zostały zainicjowane po raz pierwszy w 2011 roku przez magister Annę Wyrwę (ówczesnego Kierownika Zakładu Translatoryki) we współpracy z anglistką mgr Marią Jędrzejowską. Połączone siły anglistów, germanistów i rusycystów, a także polonistów przygotowały pierwszą edycję warsztatów, której celem było zaprezentowanie trudności i radości, które wynikają z pracy tłumacza.  

 
Ideą tych tłumaczeniowych spotkań jest połączenie grup uczniów i studentów we wspólnej pracy. Zespoły podzielone są  na sekcje językowe,  a prace tłumaczeniowe, wnikliwe analizy i interpretacje prowadzone są pod bacznym okiem doświadczonych tłumaczy, wykładowców naszej uczelni. Zwieńczeniem każdej edycji jest zawsze wspólne podsumowanie pracy, prezentacja przykładów tłumaczeń oraz zwrócenie uwagi na trudności i pułapki w pracy translatorskiej. 
 
Warszaty przekładowe w PWSZ w Krośnie 
 

 

zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito