start

Aktualności

"Studia z Przyszłością” w PWSZ w Krośnie

26-04-2018

 


 


Trzy wyróżnienia „Studia z Przyszłością” dla specjalności i certyfikat specjalny Lidera Jakości Kształcenia” otrzymała krośnieńska PWSZ. Certyfikaty przyznała Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. PWSZ w Krośnie to jedyna uczelnia z województwa podkarpackiego, która takie wyróżnienia otrzymała.

 

Studia prowadzone w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie zdobyły aż trzy wyróżnienia w tegorocznej, trzeciej edycji Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością”, organizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego,  pod patronatem m.in. Fundacji Polskiej Akademii Nauk.

Certyfikaty „Studia z Przyszłością” przyznano dwóm specjalnościom prowadzonym  w Instytucie Politechnicznym:

·        Projektowanie i wytwarzanie w środowisku wirtualnym, specjalność kierunku Mechanika i budowa maszyn

·         Bezpieczeństwo systemów informatycznych, specjalność kierunku Informatyka

 

Certyfikat  „Studia z Przyszłością” otrzymał także kierunek:

·      Produkcja i bezpieczeństwo żywności (prowadzony w Instytucie Zdrowia i Gospodarki). Dodatkowo właśnie ten kierunek, spośród nielicznych w kraju, otrzymał szczególne wyróżnienie - tytuł „Lidera Jakości Kształcenia”.

 

Decydującym elementem branym pod uwagę przez Komisję Konkursową Programu „Studia z Przyszłością” była jakość programu kształcenia zgłoszonego do oceny. Eksperci Programu badali m.in. czy program jest innowacyjny i czy pozytywnie wyróżnia się na tle innych uczelni. Sprawdzali także, czy studia umożliwiają absolwentom nabycie efektów kształcenia cenionych przez pracodawców, wzmacniających ich pozycję na polskim i europejskim rynku pracy. Oceniali, czy w toku kształcenia położono odpowiedni nacisk na rozwijanie umiejętności zawodowych studentów i jak oferta w tym zakresie jest realizowana w praktyce. Certyfikat „Studia z Przyszłością” jest potwierdzeniem najwyższej jakości kształcenia w PWSZ w Krośnie i stanowi motywację do dalszej, efektywnej ewaluacji programów kształcenia.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie jest jedną z szesnastu uczelni w kraju, która prowadzi kierunki uhonorowane tym zaszczytnym tytułem i jedyną uczelnią z województwa podkarpackiego, która takie wyróżnienia otrzymała. Nasza Uczelnia znalazła się wśród najbardziej renomowanych uczelni w Polsce, ponieważ w gronie nagrodzonych znalazły się, między innymi: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika Krakowska.

Wyróżnienia, podczas uroczystej gali, która odbyła się 9 kwietnia br. w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnej koło Warszawy, odebrały dr Agnieszka Woźniak, dyrektor Instytutu Politechnicznego i dr Renata Rabiasz, dyrektor Instytutu Zdrowia i Gospodarki.

Dr Agnieszka Woźniak - dyrektor Instytutu Politechnicznego, Grażyna Kaczmarczyk - prezes zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, dr Renata Rabiasz - dyrektor Instytutu Zdrowia i Gospodarki, prof. dr hab. Dariusz Rott - przedstawiciel komisji eksperckiej, Uniwersytet Śląski w Katowicach

   

 Relacja z Gali 2018 „Studia z Przyszłością”

Studia z Przyszłością

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito